1397/9/17 شنبه برگزاری سمینار علمی-آموزشی راهکارهای افزایش سلامت جسمی وروانی با تاکید بر زندگی شاد
 

باحضور اساتید، دانشجویان و همچنین جمعی از اهالی شهرستان های اردکان و میبد سمینار راهکارهای افزایش سلامت جسمی و روانی با تاکید بر زندگی شاد در دانشگاه پیام نور اردکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور اردکان در راستای ارتقاء سلامت جسم و روان و همچنین شناسایی و نهادینه کردن مولفه های شادمانی در زندگی، سمینار راهکارهای افزایش سلامت جسمی و روانی با تاکید بر زندگی شاد با حضور تقدیری، سرپرست دانشگاه، حسینی پور معاون و همچنین جمعی از اساتید، دانشجویان و اهالی شهرستان های اردکان و میبد در آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد.

در این سمینار یکروزه که با سخنرانی مهدی شمالی، روانشناس و روان درمانگر حوزه اختلالات برگزار گردید، علاوه بر بررسی راهکارهای بهبود سلامت جسم و روان، موانع ایجاد یک زندگی شاد بررسی شد.

شمالی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه در خصوص محورهای این سمینار گفت: یکی از مولفه هایی که در دنیای کنونی بیش از هر چیز احساس می شود، شادمانی است. وی افزود شادمانی مهارتی است که باید آموخته شود و حال آنکه بخش زیادی از مردم بر این تصورند که انسان ها با شادی متولد شده و این یک ویژگی ارثی است.

وی در خصوص دیدگاه خود در زمینه شادمانی افزود: یکی از نظریه های روان درمانی که می تواند در زندگی انسان و به خصوص در زمینه شادمانی و نشاط اجتماعی موثر واقع شود، تئوری انتخاب گلاسر است. شمالی در ادامه گفت: در این سمینار ابتدا موانع زندگی شادمانه بررسی و به بحث و گفتگو گذاشته شد و در سمینار آتی نیز راهکارهای بهبود شادمانی نیز ارائه خواهد گردید.

رئیس دانشگاه پیام نور اردکان نیز با گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو، روند برگزار سمینار را مطلوب ارزیابی کرده و بر لزوم ادامه آن تاکید کرد.

 تقدیری ضمن تشکر از دست اندرکاران برگزاری سمینار گفت: دانشگاه پیام نور اردکان ظرفیت بسیار خوبی در برگزاری نشست های علمی دارد و از تمامی اساتید و دانشجویان دعوت کرد تا در صورت تمایل برنامه های خود را در این خصوص ارائه نمایند. ایشان همچنین مشارکت و همکاری دانشجویان در انجمن دانشجویی سلامت روان را خواستار شد.

وی همچنین از آمادگی دانشگاه برای برگزاری جلسات آموزشی در زیرگروه های مختلف و در بخش های عمومی، صنایع، ارگان ها و ... خبر داد.

گفتنی است دومین سمینار راهکارهای افزایش سلامت جسمی و روانی با تاکید بر زندگی شاد در بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

   

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر